Folgiringi tegevuse põhimõtted on kristalliseerunud aastate jooksul läbi õppimiste, kogemuste ja ühistegemiste. Me teeme lihtsaid ja loomulikke asju, mis kahjuks on meie argipäevast kadumas. Meie märksõnadeks on rõõm muusikast, mäng ja protsessi olulisus.
Kui algselt oli MÄNG seotud usundilise maailmavaatega ja vajadusega loodusega hästi läbi saada, siis tänaseks kannab ta peamiselt meelelahutuslikku ja mõnusat äraolemist pakkuvat rolli. Mäng on täiskasvanud inimeste elust kadunud ja jäänud laste pärusmaaks, aga viimase aja probleemiks on, et ka lapsed ei oska enam mängida. Koos vanu rahvamänge mängides naudime vabastavat ja loomingulist võimalust olla keegi teine. Lisaks on mängus palju arendavaid komponente nagu julgus, näitlejameisterlikkus, improviseerimisoskus, koordinatsioon. Ei saa unustada samuti mängu teraapilist toimet.
Pärimuskooli repertuaari muusikaliseks allikaks on peamiselt PÄRIMUSMUUSIKA. Siit leiame me oma laulud, tantsud ja mängud. Rahvalaulu ja -muusika kaudu leiame tee improvisatsioonile ja koosloomele. Kasutades erinevaid trumme, rütmi -ja plaatpille arendame koordinatsiooni ning rütmitunnet. Pärimusmuusika ei piira meid, oleme avatud heale muusikale alates klassikast kuni džässi ja popini.
Meie aastatepikkune kogemus on rõhutanud õppimise PROTSESSI olulisust. Rõõmus teelolek, oskus nautida muusikat ja selle tegemist, tunnetada iseennast musitseerimise kaudu – kõik see on meie kokkusaamiste sisu. Kui protsessi tulemuseks on selgeks õpitud lugu ja õnnestunud esinemine, siis on ühisest kulgemisest topeltrõõm.
Nagu elus, nii on ka muusikas olulisel kohal ühistegemine. Meie senised ettevõtmised ainult süvendavad usku vanasõnasse „Ega üksi lauldes või elada“, seepärast on pärimuskoolis tähtsal kohal ANSAMBLIMÄNG, millest saavad osa kõik õpilased alates ettevalmistusrühmast kuni täiskasvanuteni välja. Ansamblis osalemine õpetab kuulama oma kaaslasi, koostööd, vastutama isikliku panuse eest ja annab kuuluvustunde.
Väga oodatud on SUVELAAGRID, kus lisaks Eesti erinevate paikadega tutvumisele õpime tundma ka üksteist. Laagrites kogetu aitab kaasa usalduse ja turvaliste suhete loomisele, hea on mängida pilli koos inimestega, kellega seob rohkem kui ainult ühises klassiruumis viibimine.
Õppeprotsessi oluliseks osaks on ESINEMISED JA KONTSERDID. Üks esinemine õpetab kordades rohkem kui tavaline tund ja esinemist õppida ning esinemisnärvi treenida saab ainult esinedes.
Tuleme heal meelel oma rõõmu muusikast teiega jagama!