MEIST

LAULU– JA VÄIKEKANDLEÕPETAJA MARIKA MOKS

Lõpetasin 1987 aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi muusikapedagoogina. Minu juhendada on olnud lapsed nii lasteaias kui ka üldhariduskoolis ja eakad sotsiaalkeskuses.

Kakskümmend aastat olin õpetaja Nõmme noortemajas. Edasi on jätkunud töö Huvikoolis Nõmme folgiring. Oma igapäevast tööd tehes kogesin korduvalt, kuidas muusika võlujõud muudab inimesi. Seepärast täiendasin end muusikateraapia vallas ja sealt sain kinnitust teadmisele, kui oluline on ise muusikat teha. Minu viimased õppimised ongi seotud rahvalaulude, -mängude ja -tantsudega ning väikekandlega, samuti improvisatsiooni, pillimängu ja muusika kehalise tunnetamisega tegeleva Orff-metoodikaga.

 

VIIULIÕPETAJA KAARI KLESMENT

Õppisin Eesti Muusikaakadeemias viiuli erialal 1991-1996. Aastast 1995 olen töötanud Tallinna Muusikakeskkooli juures asuvas Mudilaste Muusikastuudios viiuliõpetajana. Viimased 7 aastat lisaks ka Nõmme noortemajas ja alates 2013 Saku muusikakoolis.

Olen täiendanud end Indrek Kalda juures improvisatsiooni ja rahvamuusika vallas.

2009. aastast mängin ka Eesti Õpetajate Sümfooniaorkestris.

Mulle meeldib kulgeda paralleelselt nii rahvamuusikas kui klassikalises muusikas. Esimese mõju ilmneb minu jaoks just samade lugude kordamisel- neis on mingi vägi sees. Ja suhteliselt ruttu on võimalik ISE muusikat teha, mis on eriti lastega tegeledes oluline. Klassikalises muusikas on viiulimängu tehnilisi nüansse palju enam, nende avastamine ja neisse süvenemine võtab rohkem aega.

Nii nagu vihmatilk uuristab aastatega kivisse augu, nii jätab ka pillimänguga tegelemine meisse oma jälje. Püsivust ja süvenemist ühe asjaga tegelemisel pean ka oluliseks väärtuseks inimese arengus.