MEIE TEGEVUSED

Folgiringi tegevuse põhimõtted on kristalliseerunud aastate jooksul läbi õppimiste, kogemuste ja ühistegemiste. Me teeme lihtsaid ja loomulikke asju, mis kahjuks on meie argipäevast kadumas.

Meie märksõnadeks on rõõm muusikast, mäng ja protsessi olulisus.

Kui algselt oli MÄNG seotud usundilise maailmavaatega ja vajadusega loodusega hästi läbi saada, siis tänaseks kannab ta peamiselt meelelahutuslikku ja mõnusat äraolemist pakkuvat rolli. Mäng on täiskasvanud inimeste elust kadunud ja jäänud laste pärusmaaks, aga viimase aja probleemiks on, et ka lapsed ei oska enam mängida. Koos vanu rahvamänge mängides naudime vabastavat ja loomingulist võimalust olla keegi teine. Lisaks on mängus palju arendavaid komponente nagu julgus, näitlejameisterlikkus, improviseerimisoskus, koordinatsioon. Ei saa unustada samuti mängu teraapilist toimet.

Meie aastatepikkune kogemus on rõhutanud õppimise PROTSESSI olulisust. Rõõmus teelolek, oskus nautida muusikat ja selle tegemist, tunnetada iseennast musitseerimise kaudu – kõik see on meie kokkusaamiste sisu. Kui protsessi tulemuseks on selgeks õpitud lugu ja õnnestunud esinemine, siis on ühisest kulgemisest topeltrõõm.

Nagu elus, nii on ka muusikas olulisel kohal ühistegemine. Meie senised ettevõtmised ainult süvendavad usku vanasõnasse „Ega üksi lauldes või elada“ ja soovi oma positiivseid kogemusi jagada.

Me ei piira end ainult rahvamuusikaga, vaid oleme avatud heale muusikale alates klassikast kuni džässi ja popini.